شماره مطلب: 21430

بیانیه سازمان بسیج فرهنگیان استان سمنان به مناسبت هفته مقدس بسیج

« بسیج ، شجره طيبه و درخت تناور و پرثمري است كه شكوفه هاي آن بوي بهار وصل و طراوت يقين و حديث عشق مي دهد »
نسخه مناسب چاپ

باسمه تعالي

بيانيه سازمان بسيج فرهنگيان استان سمنان به مناسبت هفته مقدس بسيج

  

و نريد ان نمن علي الذين استضعفوا في الارض و نجعلهم ائمه و نجعلهم الوارثين    «سوره قصص-آيه5 »

( و اراده ما براين قرار گرفته است كه به مستضعفين نعمت بخشيم و آنها راپيشوايان و وارثين روي زمين قرار دهيم ) 

 

     بي شك نام بسيج، يادآور خاطره عزيزترين نهاد انقلابي و بزرگترين مردان تاريخ ما مي باشد.نهاد مقدسي كه در پنجم آذر ماه سال 1358 با نفس معمار كبير انقلاب اسلامي حضرت امام خميني(ره) فرمان شكفتن آن صادر گرديد . نهادي كه به تعبير امام راحل(ره)تشكيل آن « يقيناً از بركات و الطاف جليه خداوند تعالي بود»  و نيز « شجره طيبه و درخت تناور و پرثمري است كه شكوفه هاي آن بوي بهار وصل و طراوت يقين  و حديث عشق مي دهد». بسيج يكي از ارزنده ترين يادگارهاي امام راحل(ره) و از ثمرات درخت تناور انقلاب اسلامي است 

     معمار كبير انقلاب اسلامي ايران ، با پايه گذاري نهاد مقدس بسيـج در همان روزهاي اول پيروزي شكـوهمند انقلاب بر اساس يك ژرف انديشي و آينده نگري برخاسته از خلوص نيت و با هدايت الهي ، دريافتـه بودند كه تنها راه بقاء و پيشرفت نظام مقدس جمهوري اسلامي ، بلكه پيروزي تمامـي نهضت هاي اسلامـي جهان به ويژه غرب آسيا ، بهره مندي از نيروي عظيم الهي بسيج مردمي مي باشد وبراساس همين آينده نگري پيامبرگونه آن پير سفر كرده است كه امروز جهانيان شاهد آن هستند كه چگونه طومار گروهك تروريستي- تكفيري و ضداسلامي داعش در كشورهاي عراق وسوريه توسط همين نيروهاي بسيج مردمي با عنوان (حشدالشعبي) در هم پيچيد و نقشه هاي خائنانه استكبار جهاني و صهيونيست بين المللي كه مي رفت تا منطقه غرب آسيا را باتجزيه كشورهاي اين منطقه به اسرائيل ديگري تبديل كند ، نقش بر آب ساخت.

  آري ، بسيجي محدود به زمان و مكان نيست ، امروزتفكر و فرهنگ بسيج با عبور از مرزهاي جغرافيايي و تشكيل هسته مقاومت در منطقه ،راهبرد غرب و متحدانش را در برابر مقاومت به بن بست كشانده و به ساير ملت ها آموخته است كه چگونه مي توان با تكيه بر اراده و قدرت ايمان در برابر ظلم و بي عدالتي قد علم كرد.

  و امروز بسيج و هسته مقاومت در سراسر جهان به عنوان نسخه نجات بخش اسلام و بهترين معبر عبور از فتنه ها ، چالش ها و بحران هاي خودساخته نظام سلطه و صهيونيسم بين الملل است.

   سازمان بسيج فرهنگيان استان سمنان ، باتعظيم به مقام شامخ شهيدان مظلوم و تاريخ ساز بسيج ، شهداي مدافع حرم و تحسين اخلاص ، صداقت و اراده هاي پاك بسيجيان فهيم و بابصيرت و با تأكيد بر نقش تأثيرگذارو انكارناپذير بسيج و بسيجيان در ديگر عرصه هاي غيردفاعي و غيرامنيتي ، از جمله درحوزه هاي سازندگي و سرعت بخشيدن به روند پيشرفت كشور در زمينه هاي علمي و محروميت زدايي كه از كاركردهاي افتخارآميز اين نهاد انقلابي و مردم پايه قلمداد مي شود ،هفته بسيج را فرصتي براي بازشناسي و يادآوري رسالت دولت و مردم در برابر فرزندان مخلص و فداكار خود در بسيج و نيز شناخت وظايف خطير بسيجيان در عرصه جنگ نرم و شتاب نهضت علمي و نرم افزاري در كشور دانسته و اعلام مي دارد: فرهنگيان بسيجي استان سمنان ، به پشتوانه تجارب ارزشمند و سرنوشت ساز خود در عرصه هاي مختلف از جمله: عرصه تعليم و تربيت نسل آينده ساز انقلاب اسلامي و به تبعيت محض از فرامين و رهنمودهاي مقام معظم رهبري حضرت آيت ا... العظمي امام خامنه اي (حفظه ا... تعالي) ، همچنان هوشمندانه در صحنه هاي مقابله با تهديدات متنوع دشمن و مجاهدت در راه پيشرفت ،سربلندي و ترويج فرهنگ و تفكر بسيجي در سطح جامعه مهيا و آماده بوده و در صيانت ازدستاوردهاي انقلاب در دفاع از حريم ولايت ، ارزش ها و آرمان هاي انقلاب اسلامي ايران لحظه اي دريغ نخواهد كرد .

 اميد است ، پرچم مقدس جمهوري اسلامي ايران كه متبرك به خون شهداي اين ملت است ، با دعاي خير رهبر فرزانه انقلاب و با حضورمقتدرانه بسيجيان به دست منجي عالم بشريت حضرت ولي عصر (عجل ا...تعالي فرجه الشريف) برسد. ان شاءا...

بسيج ، مظهر مردم سالاري دينی

 

            والسلام عليكم و رحمه ا... و بركاته

           سازمان بسيج فرهنگيان استان سمنان-آذرماه 1396

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.